Bel Fuse Inc. BACC63BP10C5S8
BACC63BP10C5S8 picture photo
Mfg. Part Number
BACC63BP10C5S8
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
26500 5C 5#20 S TH PLUG WC
Datasheet Download
BACC63BP10C5S8.pdf
Availability of BACC63BP10C5S8
QUANTITY
BACC63BP10C5S8 Order Process
Ship out your order
Specifications of BACC63BP10C5S8
Internal Part NumberEIS-BACC63BP10C5S8
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BACC63BP10C5S8
Related LinksBACC63B, BACC63BP10C5S8 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
BACC63BP10C5S8 Details Description
Related parts for BACC63BP10C5S8
IC BUS BUFF TRI-ST QD 14TSSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 36POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 25V X7R 0402 datasheet.pdf
LED RED DIFFUSED 0805 SMD datasheet.pdf
CAP CER 9PF 440VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
BEND RELIEF 5.1MM WHITE datasheet.pdf
BLZP 5.00/20/90F SN OR BX datasheet.pdf
FIXED IND 160NH 1.105A 120 MOHM datasheet.pdf
RES 9.1K OHM 0.3W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 25V 2711 datasheet.pdf