Bel Fuse Inc. BACC63BP14D12S8H
BACC63BP14D12S8H picture photo
Mfg. Part Number
BACC63BP14D12S8H
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 12C 9#20 3#16 S PLUG SS
Datasheet Download
BACC63BP14D12S8H.pdf
Availability of BACC63BP14D12S8H
QUANTITY
BACC63BP14D12S8H Order Process
Ship out your order
Specifications of BACC63BP14D12S8H
Internal Part NumberEIS-BACC63BP14D12S8H
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BACC63BP14D12S8H
Related LinksBACC63BP, BACC63BP14D12S8H Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
BACC63BP14D12S8H Details Description
Related parts for BACC63BP14D12S8H
GDT 470V 20KA DIN RAIL datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 4.8A 78 MOHM TH datasheet.pdf
RES SMD 715K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC TXRX RS485/422 8-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 1.4A 100 MOHM TH datasheet.pdf
RES 90.9K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SR203AM02 110VAC 2 INPUTS 3 OUT datasheet.pdf
HEAVY DUTY TIE 34.7"L 250LB NATU datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .125" datasheet.pdf