Taiyo Yuden LAL03TA6R8K
LAL03TA6R8K picture photo
Mfg. Part Number
LAL03TA6R8K
Brief Description
FIXED IND 6.8UH 175MA 2 OHM TH
Datasheet Download
LAL03TA6R8K.pdf
Availability of LAL03TA6R8K
QUANTITY
LAL03TA6R8K Order Process
Ship out your order
Specifications of LAL03TA6R8K
Internal Part NumberEIS-LAL03TA6R8K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesLA
PackagingTray
Type-
Material - Core-
Inductance6.8µH
Tolerance±10%
Current Rating175mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)2 Ohm Max
Q @ Freq50 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant37MHz
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Frequency - Test7.96MHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.102" Dia x 0.276" L (2.60mm x 7.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LAL03TA6R8K
Related LinksLAL03, LAL03TA6R8K Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
LAL03TA6R8K Details Description
Related parts for LAL03TA6R8K
MOSFET N-CH 30V 94A DPAK datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 3.5A 250VAC 125VDC datasheet.pdf
FUSE MOD 450A 1000V STUD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 128KB FLASH 28QFN datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 12POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
RES 4.99 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 7.5K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 365K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 15PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf