Bel Fuse Inc. BACC63BP20C16S10
BACC63BP20C16S10 picture photo
Mfg. Part Number
BACC63BP20C16S10
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
26500 16C 16#16 S TH PLUG WC
Datasheet Download
BACC63BP20C16S10.pdf
Availability of BACC63BP20C16S10
QUANTITY
BACC63BP20C16S10 Order Process
Ship out your order
Specifications of BACC63BP20C16S10
Internal Part NumberEIS-BACC63BP20C16S10
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BACC63BP20C16S10
Related LinksBACC63BP, BACC63BP20C16S10 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
BACC63BP20C16S10 Details Description
Related parts for BACC63BP20C16S10
DSUB CABL-AMN25K/ AE25G / AMN25K datasheet.pdf
SIDAC UNI 4CHP 160V 150A MS-013 datasheet.pdf
Connector Receptacle 48 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 3/8-24UNF .5-4.5V datasheet.pdf
IC CTRLR PD IEEE 802.3AF 28TQFN datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.4VA 20V datasheet.pdf
XCEDE 6PVH 6COL RGHT WK datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 54X40X9.5MM XCUT T412 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
508 TB PL PL DIN/R WF B datasheet.pdf
CAP FILM 0.068UF 5% 1250VDC AXIA datasheet.pdf