Bel Fuse Inc. BACC63BP20C25S6H
BACC63BP20C25S6H picture photo
Mfg. Part Number
BACC63BP20C25S6H
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 19#20 6#12 S TH PLUG LC
Datasheet Download
BACC63BP20C25S6H.pdf
Availability of BACC63BP20C25S6H
QUANTITY
BACC63BP20C25S6H Order Process
Ship out your order
Specifications of BACC63BP20C25S6H
Internal Part NumberEIS-BACC63BP20C25S6H
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BACC63BP20C25S6H
Related LinksBACC63BP, BACC63BP20C25S6H Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
BACC63BP20C25S6H Details Description
Related parts for BACC63BP20C25S6H
TERM SGL LEVEL FT 600V 25A WM GY datasheet.pdf
FIXED IND 14.6UH 3.13A 46 MOHM datasheet.pdf
CONN HEADER 200POS 10ROW VERT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
RES 909 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 66POS PIN datasheet.pdf
IC GATE OR 1CH 2-INP 6-XSON datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf
MINI-MZR SHLD PIN STR SGL END datasheet.pdf
SAFETY MAT 1000X800MM datasheet.pdf
CAP CER 1.7PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf