Bel Fuse Inc. BACC63BP20C39P10H
BACC63BP20C39P10H picture photo
Mfg. Part Number
BACC63BP20C39P10H
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 37#20 2#16 P TH PLUG LC
Datasheet Download
BACC63BP20C39P10H.pdf
Availability of BACC63BP20C39P10H
QUANTITY
BACC63BP20C39P10H Order Process
Ship out your order
Specifications of BACC63BP20C39P10H
Internal Part NumberEIS-BACC63BP20C39P10H
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BACC63BP20C39P10H
Related LinksBACC63BP, BACC63BP20C39P10H Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
BACC63BP20C39P10H Details Description
Related parts for BACC63BP20C39P10H
LIGHT PIPE CLEAR 2 POS datasheet.pdf
RES SMD 113 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25, 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
RES 4.22K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 430K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
KK 156 CRIMP HOUSING RAMP 21POS datasheet.pdf
RES 182 OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
OSC TCXO 20.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf