Bel Fuse Inc. BACC63BP20C41P10
BACC63BP20C41P10 picture photo
Mfg. Part Number
BACC63BP20C41P10
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
26500 41C 41#20 P TH PLUG WC
Datasheet Download
BACC63BP20C41P10.pdf
Availability of BACC63BP20C41P10
QUANTITY
BACC63BP20C41P10 Order Process
Ship out your order
Specifications of BACC63BP20C41P10
Internal Part NumberEIS-BACC63BP20C41P10
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BACC63BP20C41P10
Related LinksBACC63BP, BACC63BP20C41P10 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
BACC63BP20C41P10 Details Description
Related parts for BACC63BP20C41P10
IC VREF SHUNT 2.5V TO92-3 datasheet.pdf
LED 1157 BASED 626NM RED 24VDC datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 5.8A 18.3 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 768 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
Connector Receptacle 8 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CONN PLUG DIN 16POS VERT GOLD datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS STR .100 datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 84 X 41MM CHASSIS datasheet.pdf
RES SMD 0.025 OHM 5% 1/3W 0603 datasheet.pdf