Bel Fuse Inc. BACC63BP24H61PNH
BACC63BP24H61PNH picture photo
Mfg. Part Number
BACC63BP24H61PNH
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 61C 61#20 P PLUG AN LC
Datasheet Download
BACC63BP24H61PNH.pdf
Availability of BACC63BP24H61PNH
QUANTITY
BACC63BP24H61PNH Order Process
Ship out your order
Specifications of BACC63BP24H61PNH
Internal Part NumberEIS-BACC63BP24H61PNH
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BACC63BP24H61PNH
Related LinksBACC63BP, BACC63BP24H61PNH Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
BACC63BP24H61PNH Details Description
Related parts for BACC63BP24H61PNH
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 28QFN datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 50A RNDM PNL MNT datasheet.pdf
63315A112 CUT OFF PLUNGER datasheet.pdf
CAP CER 1UF 16V X7R 0805 datasheet.pdf
RES 127K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 24PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS STR DUAL .100" datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 32POS GOLD datasheet.pdf