Bel Fuse Inc. BACC63BV10F5PN
BACC63BV10F5PN picture photo
Mfg. Part Number
BACC63BV10F5PN
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
26500 5C 5#20 P TH RECP WC
Datasheet Download
BACC63BV10F5PN.pdf
Availability of BACC63BV10F5PN
QUANTITY
BACC63BV10F5PN Order Process
Ship out your order
Specifications of BACC63BV10F5PN
Internal Part NumberEIS-BACC63BV10F5PN
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BACC63BV10F5PN
Related LinksBACC63B, BACC63BV10F5PN Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
BACC63BV10F5PN Details Description
Related parts for BACC63BV10F5PN
RES 20K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
MOD INVERTER CCFL 2.2W 3.3V PROG datasheet.pdf
CLIP FOR SC CONNECTORS datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 20POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 20% 20V AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 18 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS PNL MNT SLDR datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM L-TAB datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
CAP FILM 3.9NF 3.5% 2000VDC RAD datasheet.pdf
Surface mounted, 5 pin package IC datasheet.pdf