Bel Fuse Inc. BACC63BV12F3P6H
BACC63BV12F3P6H picture photo
Mfg. Part Number
BACC63BV12F3P6H
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 3C 3#16 P TH RECP LC
Datasheet Download
BACC63BV12F3P6H.pdf
Availability of BACC63BV12F3P6H
QUANTITY
BACC63BV12F3P6H Order Process
Ship out your order
Specifications of BACC63BV12F3P6H
Internal Part NumberEIS-BACC63BV12F3P6H
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BACC63BV12F3P6H
Related LinksBACC63B, BACC63BV12F3P6H Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
BACC63BV12F3P6H Details Description
Related parts for BACC63BV12F3P6H
CONV DC/DC 12A 1.8V OUT VERT MNT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 4V 65MA SOT23-5 datasheet.pdf
IC 1.5A PWR DIST SWITCH 8-MSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS W/SKT BOX datasheet.pdf
RES 6.19K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 22AWG ORANGE 1000' datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf