Bel Fuse Inc. BACC63BV20F16S10H
BACC63BV20F16S10H picture photo
Mfg. Part Number
BACC63BV20F16S10H
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 16C 16#16 S TH RECP LC
Datasheet Download
BACC63BV20F16S10H.pdf
Availability of BACC63BV20F16S10H
QUANTITY
BACC63BV20F16S10H Order Process
Ship out your order
Specifications of BACC63BV20F16S10H
Internal Part NumberEIS-BACC63BV20F16S10H
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BACC63BV20F16S10H
Related LinksBACC63BV, BACC63BV20F16S10H Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
BACC63BV20F16S10H Details Description
Related parts for BACC63BV20F16S10H
TERM BLOCK HDR 13POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 12.1K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
Connector Receptacle 24 Position 0.100" (2.54mm) Gold or Gold, GXT Surface Mount datasheet.pdf
QKE HDR datasheet.pdf
RES 13.7 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.79K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.62 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPST-NO 2A 48V datasheet.pdf