Bel Fuse Inc. BACC63BV20H16S7H
BACC63BV20H16S7H picture photo
Mfg. Part Number
BACC63BV20H16S7H
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 16C 16#16 S RECP AN LC
Datasheet Download
BACC63BV20H16S7H.pdf
Availability of BACC63BV20H16S7H
QUANTITY
BACC63BV20H16S7H Order Process
Ship out your order
Specifications of BACC63BV20H16S7H
Internal Part NumberEIS-BACC63BV20H16S7H
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BACC63BV20H16S7H
Related LinksBACC63BV, BACC63BV20H16S7H Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
BACC63BV20H16S7H Details Description
Related parts for BACC63BV20H16S7H
CONN EDGECARD 50POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .125 EXTEND datasheet.pdf
IC REG LDO 2.3V 0.8A SOT89-5 datasheet.pdf
IC SENSOR TCH PURETOUCH 28SSOP datasheet.pdf
OPTOISO 5KV DARL 8-SO STRETCHED datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 8KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 28POS SKT datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS INLINE PIN datasheet.pdf
381 TB SOCKET WF VER datasheet.pdf
TST LD STKG BANA TO PLUNGER 24" datasheet.pdf