Vishay/BCcomponents SFR2500001473FR500
SFR2500001473FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR2500001473FR500
Brief Description
RES 147K OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR2500001473FR500.pdf
Availability of SFR2500001473FR500
QUANTITY
SFR2500001473FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR2500001473FR500
Internal Part NumberEIS-SFR2500001473FR500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)147k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR2500001473FR500
Related LinksSFR250000, SFR2500001473FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR2500001473FR500 Details Description
Related parts for SFR2500001473FR500
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP TANT 18UF 50V 20% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 10PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
RES 619 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE SKT datasheet.pdf