ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS61WV25632BLL-10BLI-TR
IS61WV25632BLL-10BLI-TR picture photo
Mfg. Part Number
IS61WV25632BLL-10BLI-TR
Brief Description
IC SRAM 8MBIT 10NS 90FBGA
Datasheet Download
IS61WV25632BLL-10BLI-TR.pdf
Availability of IS61WV25632BLL-10BLI-TR
QUANTITY
IS61WV25632BLL-10BLI-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of IS61WV25632BLL-10BLI-TR
Internal Part NumberEIS-IS61WV25632BLL-10BLI-TR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Asynchronous
Memory Size8M (256K x 32)
Speed10ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.4 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case90-TFBGA
Supplier Device Package90-TFBGA (8x13)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS61WV25632BLL-10BLI-TR
IS61WV25632BLL-10BLI-TR Details Description
Related parts for IS61WV25632BLL-10BLI-TR
IC FLASH 4MBIT 120NS 32VSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS R/A .100 SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 11POS VERT 7.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 300W datasheet.pdf
RES 47 OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.94 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 22UF 10% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZHQ datasheet.pdf
G9SX-NS202-RC DC24 datasheet.pdf
FIXED IND 39NH 870MA 160 MOHM datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Press-Fit datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf