Bel Fuse Inc. BACC63BV24H61S7
BACC63BV24H61S7 picture photo
Mfg. Part Number
BACC63BV24H61S7
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
26500 61C 61#20 S RECP AN WC
Datasheet Download
BACC63BV24H61S7.pdf
Availability of BACC63BV24H61S7
QUANTITY
BACC63BV24H61S7 Order Process
Ship out your order
Specifications of BACC63BV24H61S7
Internal Part NumberEIS-BACC63BV24H61S7
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BACC63BV24H61S7
Related LinksBACC63B, BACC63BV24H61S7 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
BACC63BV24H61S7 Details Description
Related parts for BACC63BV24H61S7
SCREWDRIVER SET W/CASE 3PC datasheet.pdf
RES SMD 0.024 OHM 5% 1/4W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 1.3K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 560PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
RES SMD 51 OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
CONN FPC VERT 26POS 1.00MM SMD datasheet.pdf
CONN M12 4POS PLUG datasheet.pdf
RES SMD 0.002 OHM 1% 5W 3921 datasheet.pdf
Connector Receptacle 74 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
INDICATOR LIGHT 110V RED datasheet.pdf