Bel Fuse Inc. BACC63CB16-10P8
BACC63CB16-10P8 picture photo
Mfg. Part Number
BACC63CB16-10P8
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
26500 10C 10#16 P BY PLUG WC
Datasheet Download
BACC63CB16-10P8.pdf
Availability of BACC63CB16-10P8
QUANTITY
BACC63CB16-10P8 Order Process
Ship out your order
Specifications of BACC63CB16-10P8
Internal Part NumberEIS-BACC63CB16-10P8
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BACC63CB16-10P8
Related LinksBACC63C, BACC63CB16-10P8 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
BACC63CB16-10P8 Details Description
Related parts for BACC63CB16-10P8
IC VREF SERIES 1.25V SOT23-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS R/A .050 SLD datasheet.pdf
CAP CER 22PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CAP MICA 680PF 2% 500V 2220 datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
TERMINAL END PLATE 2MM BLUE datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 330K OHM 10% 0603 datasheet.pdf