Bel Fuse Inc. BACC63CC10-2AS8
BACC63CC10-2AS8 picture photo
Mfg. Part Number
BACC63CC10-2AS8
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
26500 2C 2#20 S BY RECP WC
Datasheet Download
BACC63CC10-2AS8.pdf
Availability of BACC63CC10-2AS8
QUANTITY
BACC63CC10-2AS8 Order Process
Ship out your order
Specifications of BACC63CC10-2AS8
Internal Part NumberEIS-BACC63CC10-2AS8
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BACC63CC10-2AS8
Related LinksBACC63C, BACC63CC10-2AS8 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
BACC63CC10-2AS8 Details Description
Related parts for BACC63CC10-2AS8
SW LEVER SEALED .1A SS TERM 125V datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS DL R/A TIN SMD datasheet.pdf
OSC XO 147.456MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
GASKET PANEL SHELL SIZE 18 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 25W datasheet.pdf
RES 348 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 196K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 0.05A SPST datasheet.pdf
CAP ALUM 280UF 20% 450V FLATPACK datasheet.pdf