Amphenol Aerospace Operations BACC63CD12S-3SZH
BACC63CD12S-3SZH picture photo
Mfg. Part Number
BACC63CD12S-3SZH
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN 2C 2#16S PIN RECP
Datasheet Download
BACC63CD12S-3SZH.pdf
Availability of BACC63CD12S-3SZH
QUANTITY
BACC63CD12S-3SZH Order Process
Ship out your order
Specifications of BACC63CD12S-3SZH
Internal Part NumberEIS-BACC63CD12S-3SZH
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BACC63CD12S-3SZH
Related LinksBACC63CD, BACC63CD12S-3SZH Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
BACC63CD12S-3SZH Details Description
Related parts for BACC63CD12S-3SZH
FIXED IND 12UH 1.55A 70 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 91 OHM 1/6W 5% AXIAL datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 2.4VA THRU HOLE datasheet.pdf
RES CHAS MNT 47.5 OHM 1% 10W datasheet.pdf
HOOK-UP SOLID 30AWG RED 1000' datasheet.pdf
HEX STANDOFF M5 NYLON 25MM datasheet.pdf
RES SMD 169K OHM 1% 1/3W 1206 datasheet.pdf
SVZ7.62HP/05/180SH180I BK BX datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 100V 30A 5DFN datasheet.pdf
MOUSE IR 3 BTTN RH/LH WIRELESS datasheet.pdf
HD 38999 88C 88#23 PIN RECP datasheet.pdf
35UF 25V 8X20.5 85C AXI datasheet.pdf