Amphenol Aerospace Operations BACC63CD14SA5SH
BACC63CD14SA5SH picture photo
Mfg. Part Number
BACC63CD14SA5SH
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN 5C 5#16S PIN RECP
Datasheet Download
BACC63CD14SA5SH.pdf
Availability of BACC63CD14SA5SH
QUANTITY
BACC63CD14SA5SH Order Process
Ship out your order
Specifications of BACC63CD14SA5SH
Internal Part NumberEIS-BACC63CD14SA5SH
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BACC63CD14SA5SH
Related LinksBACC63C, BACC63CD14SA5SH Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
BACC63CD14SA5SH Details Description
Related parts for BACC63CD14SA5SH
CAP CER 10000PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 20V 10% RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC DESERIALIZER 21BIT 48-TSSOP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 66POS STRGHT PIN datasheet.pdf
RES 33.2 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 500MA 2DFN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP CER 5.7PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP POLY 390UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf