Amphenol Aerospace Operations BACC63CD24A22PXH
BACC63CD24A22PXH picture photo
Mfg. Part Number
BACC63CD24A22PXH
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN 4C 4#8 PIN RECP
Datasheet Download
BACC63CD24A22PXH.pdf
Availability of BACC63CD24A22PXH
QUANTITY
BACC63CD24A22PXH Order Process
Ship out your order
Specifications of BACC63CD24A22PXH
Internal Part NumberEIS-BACC63CD24A22PXH
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BACC63CD24A22PXH
Related LinksBACC63CD, BACC63CD24A22PXH Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
BACC63CD24A22PXH Details Description
Related parts for BACC63CD24A22PXH
TRANS 2NPN PREBIAS 0.25W SOT363 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP CER 1.5UF 6.3V X7R 1206 datasheet.pdf
RES 100 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 182 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 642K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 4.7K OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
UNIVERSAL MAT TRIM KIT 36" X 72" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 250W datasheet.pdf