Amphenol Aerospace Operations BACC63CD24A22SXH
BACC63CD24A22SXH picture photo
Mfg. Part Number
BACC63CD24A22SXH
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN 4C 4#8 PIN RECP
Datasheet Download
BACC63CD24A22SXH.pdf
Availability of BACC63CD24A22SXH
QUANTITY
BACC63CD24A22SXH Order Process
Ship out your order
Specifications of BACC63CD24A22SXH
Internal Part NumberEIS-BACC63CD24A22SXH
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BACC63CD24A22SXH
Related LinksBACC63CD, BACC63CD24A22SXH Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
BACC63CD24A22SXH Details Description
Related parts for BACC63CD24A22SXH
IC EEPROM 32KBIT 400KHZ 8SOIJ datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN IDC 14PIN GOLD PCB datasheet.pdf
RES MO 2W 5.1 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
COVER 2-TYPE FR 505 ISG datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 630V X7R 1206 datasheet.pdf
RES 68K OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
S1125-KIT-3 datasheet.pdf
RES SMD 1.5 OHM 5% 20W TO263 datasheet.pdf
TVS DIODE 40VWM 64.5VC SMC datasheet.pdf
CONN FEMALE M12 datasheet.pdf
3,3UF 35V 6,7X15,3MM 125C 20000H datasheet.pdf