Amphenol Aerospace Operations BACC63CE12S-3PZ
BACC63CE12S-3PZ picture photo
Mfg. Part Number
BACC63CE12S-3PZ
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN 2C 2#16S PIN PLUG
Datasheet Download
BACC63CE12S-3PZ.pdf
Availability of BACC63CE12S-3PZ
QUANTITY
BACC63CE12S-3PZ Order Process
Ship out your order
Specifications of BACC63CE12S-3PZ
Internal Part NumberEIS-BACC63CE12S-3PZ
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BACC63CE12S-3PZ
Related LinksBACC63C, BACC63CE12S-3PZ Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
BACC63CE12S-3PZ Details Description
Related parts for BACC63CE12S-3PZ
OPTOISOLATOR 7.5KV TRIAC 6DIP datasheet.pdf
RES SMD 1.37K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 160PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
IC JK TYPE NEG TRG DUAL 16SOIC datasheet.pdf
SENSOR 200PSIS 1/4 NPT 4-20 MA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 25W datasheet.pdf
CONN INSERT 7POS SKT datasheet.pdf
FIXED IND 22NH 400MA 350 MOHM datasheet.pdf
INK RIBBON datasheet.pdf
VARISTOR 324V 3.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
BATT VRLA 12 V 12AH datasheet.pdf