Amphenol Aerospace Operations BACC63CT11-98PBH
BACC63CT11-98PBH picture photo
Mfg. Part Number
BACC63CT11-98PBH
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
BACC 6C 6#20 PIN PLUG
Datasheet Download
BACC63CT11-98PBH.pdf
Availability of BACC63CT11-98PBH
QUANTITY
BACC63CT11-98PBH Order Process
Ship out your order
Specifications of BACC63CT11-98PBH
Internal Part NumberEIS-BACC63CT11-98PBH
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BACC63CT11-98PBH
Related LinksBACC63CT, BACC63CT11-98PBH Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
BACC63CT11-98PBH Details Description
Related parts for BACC63CT11-98PBH
IC GATE AND 3CH 3-INP 14-SOIC datasheet.pdf
CONN STRAIN RELIEF COVER 15POS datasheet.pdf
RES SMD 1.2K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 19.1 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
11P MTA156 CONN ASSY 24AWG LF datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 25W datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3750K 2SMD datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6500K 2SMD datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 6.3V 20% 2824 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf