Amphenol Aerospace Operations BACC63CT25D61PB
BACC63CT25D61PB picture photo
Mfg. Part Number
BACC63CT25D61PB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
BACC 61C 61#20 PIN PLUG OD CAD
Datasheet Download
BACC63CT25D61PB.pdf
Availability of BACC63CT25D61PB
QUANTITY
BACC63CT25D61PB Order Process
Ship out your order
Specifications of BACC63CT25D61PB
Internal Part NumberEIS-BACC63CT25D61PB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BACC63CT25D61PB
Related LinksBACC63C, BACC63CT25D61PB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
BACC63CT25D61PB Details Description
Related parts for BACC63CT25D61PB
RECEIVER REM CTRL 3V TOP 36KHZ datasheet.pdf
IDE4K 2.5" FLASH DISK 1.8GB datasheet.pdf
IC REG SWTCHD CAP INV 10MA 8SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 17VWM 27.6VC SMA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140PS R/A .050 DIP datasheet.pdf
DUAL POL QKE II W/30 AU datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
CONVRT DC/DC 165VIN 2VOUT 40W datasheet.pdf
RES SMD 27 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 400W datasheet.pdf