Amphenol Aerospace Operations BACC63CU23D35PN
BACC63CU23D35PN picture photo
Mfg. Part Number
BACC63CU23D35PN
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
BACC 100C 100#22D PIN RECP CAD
Datasheet Download
BACC63CU23D35PN.pdf
Availability of BACC63CU23D35PN
QUANTITY
BACC63CU23D35PN Order Process
Ship out your order
Specifications of BACC63CU23D35PN
Internal Part NumberEIS-BACC63CU23D35PN
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BACC63CU23D35PN
Related LinksBACC63C, BACC63CU23D35PN Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
BACC63CU23D35PN Details Description
Related parts for BACC63CU23D35PN
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit datasheet.pdf
IC ENCORE MCU FLASH 8K 20SSOP datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 384KB FLASH 128QFP datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS 2MM VERT T/H datasheet.pdf
IC VOLT SUPERVISOR 4.64V SOT23-3 datasheet.pdf
CONN HEADER 35POS .100" STACKER datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 13-17 AWG 0.312" (7.92mm) Crimp datasheet.pdf
FOMM50 LEAD 2.5 TZ SC/PC-SC/PC datasheet.pdf
CAP CER 7.4PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf