Amphenol Aerospace Operations BACC63DC15-35PN
BACC63DC15-35PN picture photo
Mfg. Part Number
BACC63DC15-35PN
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
BACC 37C 37#22D PIN RECP SS
Datasheet Download
BACC63DC15-35PN.pdf
Availability of BACC63DC15-35PN
QUANTITY
BACC63DC15-35PN Order Process
Ship out your order
Specifications of BACC63DC15-35PN
Internal Part NumberEIS-BACC63DC15-35PN
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BACC63DC15-35PN
Related LinksBACC63D, BACC63DC15-35PN Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
BACC63DC15-35PN Details Description
Related parts for BACC63DC15-35PN
KIT DEV WI-ME MODULE NO RAVEN datasheet.pdf
CONN SCKT 36POS DELTA W/O INS datasheet.pdf
RES SMD 68K OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP MICA 130PF 2% 500V 1812 datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 25POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
MULTI-PAIR 2COND 22AWG ORG SHLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
OSC MEMS 4.096MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 417 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .125" datasheet.pdf