Infineon Technologies BAS 3007A-RPP E6327
BAS 3007A-RPP E6327 picture photo
Mfg. Part Number
BAS 3007A-RPP E6327
Manufacturer
Product Category
Bridge Rectifiers
Brief Description
DIODE SCHOTTKY 30V 900MA SOT143
Datasheet Download
BAS 3007A-RPP E6327.pdf
Availability of BAS 3007A-RPP E6327
QUANTITY
BAS 3007A-RPP E6327 Order Process
Ship out your order
Specifications of BAS 3007A-RPP E6327
Internal Part NumberEIS-BAS 3007A-RPP E6327
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN PackagingCarrier Tape Update 03/Jun/2015
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyBridge Rectifiers
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Diode TypeSingle Phase, Schottky
Voltage - Peak Reverse (Max)30V
Current - DC Forward (If) (Max)900mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-253-4, TO-253AA
Supplier Device PackagePG-SOT143-4
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BAS 3007A-RPP E6327
Related LinksBAS 3007A, BAS 3007A-RPP E6327 Datasheet, Infineon Technologies Distributor
BAS 3007A-RPP E6327 Details Description
Related parts for BAS 3007A-RPP E6327
FUSE CERAMIC 2A 250VAC 65VDC 3AB datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 40DIP datasheet.pdf
SSR OCMOS FET 250MA NO 4-SOP datasheet.pdf
CONN RECPT 90POS .050" SMT DUAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 24VIN +/-3.3VOUT datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A 10MSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 400W datasheet.pdf
RES 31.6 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CABLE 15COND 14AWG BLK SHLD 100' datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
OSC VCTCXO 120.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 10.2K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf