ST BAT30AFILM
BAT30AFILM picture photo
Mfg. Part Number
BAT30AFILM
Manufacturer
Product Category
Diodes, Rectifiers - Arrays
Brief Description
DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V SOT23-3
Datasheet Download
BAT30AFILM.pdf
Availability of BAT30AFILM
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
BAT30AFILM Order Process
Ship out your order
Specifications of BAT30AFILM
Internal Part NumberEIS-BAT30AFILM
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Arrays
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Diode Configuration1 Pair Common Anode
Diode TypeSchottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)30V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)300mA (DC)
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If530mV @ 300mA
SpeedFast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)-
Current - Reverse Leakage @ Vr5µA @ 30V
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device PackageSOT-23-3
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BAT30AFILM
Related LinksBAT30, BAT30AFILM Datasheet, ST Distributor
BAT30AFILM Details Description
Related parts for BAT30AFILM
SCREWDRIVER SLOT 0.6X3.5MM 7.13" datasheet.pdf
VARISTOR 184.5V 8KA DISC 20MM datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 380NH SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 0.68UF 25V 10% 1206 datasheet.pdf
ROUND SPACER #4 PVC 29.72MM datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf