Eaton (formerly Cooper Bussmann) BB1P100M3
BB1P100M3 picture photo
Mfg. Part Number
BB1P100M3
Manufacturer
Product Category
Miscellaneous
Brief Description
NGL-PHASE 1000V DC BB 100A 3 PIN
Datasheet Download
BB1P100M3.pdf
Availability of BB1P100M3
QUANTITY
BB1P100M3 Order Process
Ship out your order
Specifications of BB1P100M3
Internal Part NumberEIS-BB1P100M3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Uncategorized
FamilyMiscellaneous
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BB1P100M3
Related LinksBB1P, BB1P100M3 Datasheet, Eaton (formerly Cooper Bussmann) Distributor
BB1P100M3 Details Description
Related parts for BB1P100M3
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 28SOIC datasheet.pdf
CONN TEST PROBE GOLD GRAY PCB datasheet.pdf
IC XDCP QUAD 64-TAP 10K 24-TSSOP datasheet.pdf
CONN SPLICE BUTT 24-20AWG STD datasheet.pdf
IC FIFO 8KX18 128QFP datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 200W datasheet.pdf