Eaton (formerly Cooper Bussmann) BBU17-10E
BBU17-10E picture photo
Mfg. Part Number
BBU17-10E
Manufacturer
Product Category
Miscellaneous
Brief Description
FUSE PWR 10E 17KV BBU-20
Datasheet Download
BBU17-10E.pdf
Availability of BBU17-10E
QUANTITY
BBU17-10E Order Process
Ship out your order
Specifications of BBU17-10E
Internal Part NumberEIS-BBU17-10E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Uncategorized
FamilyMiscellaneous
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BBU17-10E
Related LinksBBU1, BBU17-10E Datasheet, Eaton (formerly Cooper Bussmann) Distributor
BBU17-10E Details Description
Related parts for BBU17-10E
IC AMP AUDIO PWR .7W MONO 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
RES 10 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 422 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 47.5K OHM 1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
DIODE MODULE 40V 200A 2TOWER datasheet.pdf
RETAINER TPA DUAL ROW EP2.5 datasheet.pdf
CAP CER 820PF 50V X7R 0402 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 2.8V datasheet.pdf