Eaton (formerly Cooper Bussmann) BBU27-100E
BBU27-100E picture photo
Mfg. Part Number
BBU27-100E
Brief Description
FUSE PWR 100E 27KV BBU-20
Datasheet Download
BBU27-100E.pdf
Availability of BBU27-100E
QUANTITY
BBU27-100E Order Process
Ship out your order
Specifications of BBU27-100E
Internal Part NumberEIS-BBU27-100E
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BBU27-100E
Related LinksBBU27, BBU27-100E Datasheet, Eaton (formerly Cooper Bussmann) Distributor
BBU27-100E Details Description
Related parts for BBU27-100E
IC 9-BIT GEN/CHKER 14SOIC datasheet.pdf
RES SMD 4.02K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 2.4K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FAN BLOWER 60X15.4MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
FAN AXIAL 119X38MM 48VDC WIRE datasheet.pdf
RES SMD 82.5K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 100W datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY FLAT BKWY 17POS datasheet.pdf
CABLE ASSY 5POS MALE, RA 2M datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf