Rohm Semiconductor BD12734FVJ-E2
BD12734FVJ-E2 picture photo
Mfg. Part Number
BD12734FVJ-E2
Manufacturer
Product Category
Linear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
Brief Description
IC OP AMP I/O FULL SWING 8TSSOP
Datasheet Download
BD12734FVJ-E2.pdf
Availability of BD12734FVJ-E2
QUANTITY
BD12734FVJ-E2 Order Process
Ship out your order
Specifications of BD12734FVJ-E2
Internal Part NumberEIS-BD12734FVJ-E2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLinear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
Series-
PackagingCut Tape (CT)
Amplifier TypeGeneral Purpose
Number of Circuits4
Output Type-
Slew Rate0.4 V/µs
Gain Bandwidth Product1MHz
-3db Bandwidth-
Current - Input Bias50nA
Voltage - Input Offset1mV
Current - Supply1.2nA
Current - Output / Channel12mA
Voltage - Supply, Single/Dual (±)1.8 V ~ 5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Supplier Device Package8-TSSOP-BJ
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BD12734FVJ-E2
Related LinksBD1273, BD12734FVJ-E2 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
BD12734FVJ-E2 Details Description
Related parts for BD12734FVJ-E2
HAND TOOL CRIMP 14-22AWG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
BERGSTRIP .100" SR STRAIGHT datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 1.25A 110 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
DCDC CONVERTER 3.3VOUT 2W datasheet.pdf
CONN EDGE HL .100 50POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156" datasheet.pdf
OSC MEMS 25.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS ANG CRIMP SOCKET datasheet.pdf