Panduit BECP38H25-L20
BECP38H25-L20 picture photo
Mfg. Part Number
BECP38H25-L20
Manufacturer
Product Category
Clamps and Clips
Brief Description
BEVEL ENTRY CLIP
Datasheet Download
BECP38H25-L20.pdf
Availability of BECP38H25-L20
QUANTITY
BECP38H25-L20 Order Process
Ship out your order
Specifications of BECP38H25-L20
Internal Part NumberEIS-BECP38H25-L20
Lead Free Status / RoHS Status
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Category Cables, Wires - Management
FamilyClamps and Clips
Series-
TypeWire Saddle, Side Entry
Opening Size1.46" L x 0.73" W x 1.00" H (37.1mm x 18.5mm x 25.4mm)
Mounting TypeArrowhead, Winged
MaterialNylon
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BECP38H25-L20
Related LinksBECP38, BECP38H25-L20 Datasheet, Panduit Distributor
BECP38H25-L20 Details Description
Related parts for BECP38H25-L20
CONN HEADER .100 SINGL STR 1POS datasheet.pdf
CAP CER 68PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
IC RECEIVER QUAD LINE ECL 16DIP datasheet.pdf
SIDAC SYM 3CHP 420V 150A MS013 datasheet.pdf
IC MPU MPC82XX 266MHZ 516BGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC POT DGTL 100K 100TAP 8MSOP datasheet.pdf
IC OSC XTAL 340MHZ 6CLCC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
CONN M8 MALE 3POS datasheet.pdf