TXC CORPORATION BF-50.000MBE-T
BF-50.000MBE-T picture photo
Mfg. Part Number
BF-50.000MBE-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 50.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
BF-50.000MBE-T.pdf
Availability of BF-50.000MBE-T
QUANTITY
BF-50.000MBE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of BF-50.000MBE-T
Internal Part NumberEIS-BF-50.000MBE-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesBF
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency50MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)80mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.059" (1.50mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BF-50.000MBE-T
Related LinksBF-50.0, BF-50.000MBE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
BF-50.000MBE-T Details Description
Related parts for BF-50.000MBE-T
IC OPAMP GP 1.2MHZ RRO 8SO datasheet.pdf
Connector Receptacle 14 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
POT 500 OHM 2W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 32QFN datasheet.pdf
OSC XO 156.25MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
MARKER SNAP-ON 6 4.5-6MM WHITE datasheet.pdf
TRANS MODEM CONEXANT SMARTDAA datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 19POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
RES 1.65K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB datasheet.pdf
IGBT 600V 47A 192W TO247AC datasheet.pdf
IC REG LDO 4.5V 0.45A 4WLCSP datasheet.pdf