Vishay/Beyschlag BF016010BE20033BJ1
BF016010BE20033BJ1 picture photo
Mfg. Part Number
BF016010BE20033BJ1
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 20PF 5KV R85 AXIAL
Datasheet Download
BF016010BE20033BJ1.pdf
Availability of BF016010BE20033BJ1
QUANTITY
BF016010BE20033BJ1 Order Process
Ship out your order
Specifications of BF016010BE20033BJ1
Internal Part NumberEIS-BF016010BE20033BJ1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesTOF
PackagingBulk
Capacitance20pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated5000V (5kV)
Temperature CoefficientR85
Mounting TypeChassis Mount
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseAxial, Can
Size / Dimension0.630" Dia x 0.394" W (16.00mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BF016010BE20033BJ1
Related LinksBF016010B, BF016010BE20033BJ1 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
BF016010BE20033BJ1 Details Description
Related parts for BF016010BE20033BJ1
IC 8-INPUT MUX 3ST 16-SSOP datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV DARLINGTON 6SOIC datasheet.pdf
IC DUAL PERIPHERAL DRVR 8-SOIC datasheet.pdf
MODULE MESHCONNECT TXRX 802.15.4 datasheet.pdf
DISPSBLE GLOVES NITRILE LRG 50PC datasheet.pdf
RES 412 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 0.301 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CABLE 3POS datasheet.pdf