NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. BF1202WR,135
BF1202WR,135 picture photo
Mfg. Part Number
BF1202WR,135
Manufacturer
Product Category
RF FETs
Brief Description
MOSFET N-CH DUAL GATE 4DFP
Datasheet Download
BF1202WR,135.pdf
Availability of BF1202WR,135
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
BF1202WR,135 Order Process
Ship out your order
Specifications of BF1202WR,135
Internal Part NumberEIS-BF1202WR,135
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 26/Dec/2012
Multiple Devices Dec/2012
Standard Package10,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyRF FETs
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Transistor TypeN-Channel Dual Gate
Frequency400MHz
Gain30.5dB
Voltage - Test5V
Current Rating30mA
Noise Figure0.9dB
Current - Test12mA
Power - Output-
Voltage - Rated10V
Package / CaseSC-82A, SOT-343
Supplier Device PackageCMPAK-4
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BF1202WR,135
BF1202WR,135 Details Description
Related parts for BF1202WR,135
Connector Receptacle 46 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 EXTEND datasheet.pdf
OG705 TRANS BOX datasheet.pdf
TAPE COPPER FOIL 203X254MM datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 24POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 41POS SKT datasheet.pdf
DIODE ZENER 19V 2W DO204AL datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
RES 0.82 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP XP-L 6000K WHITE SMD datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X25MM 12VDC datasheet.pdf