JKL Components Corporation BF20226-24B
BF20226-24B picture photo
Mfg. Part Number
BF20226-24B
Manufacturer
Product Category
Lamps - Cold Cathode Fluorescent (CCFL) & UV
Brief Description
LAMP CCFL 1275V 2.0MM X 226MM
Datasheet Download
BF20226-24B.pdf
Availability of BF20226-24B
QUANTITY
BF20226-24B Order Process
Ship out your order
Specifications of BF20226-24B
Internal Part NumberEIS-BF20226-24B
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Optoelectronics
FamilyLamps - Cold Cathode Fluorescent (CCFL) & UV
Series-
Size / Dimension2.0mm x 226mm
TypeCCFL, Tri-Phosphor RGB White Lamp
Voltage1730V Start, 745V Operating
Current5mA
Output-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BF20226-24B
Related LinksBF202, BF20226-24B Datasheet, JKL Components Corporation Distributor
BF20226-24B Details Description
Related parts for BF20226-24B
RES SMD 69.8 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.1A TO92-3 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 6A 125V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 8.06K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
A4 MQ 400W 2500P/R INCREMENTAL datasheet.pdf
IC FPGA 95 I/O 208PQFP datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
RES 681K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 82.5K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 47UF 16V X5R 1210 datasheet.pdf