Vishay/BCcomponents BFC233913684
BFC233913684 picture photo
Mfg. Part Number
BFC233913684
Brief Description
CAP FILM 680NF 10% 310VAC RAD
Datasheet Download
BFC233913684.pdf
Availability of BFC233913684
QUANTITY
BFC233913684 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC233913684
Internal Part NumberEIS-BFC233913684
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package100
PackagingBulk
Capacitance0.68µF
Tolerance±10%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension1.240" L x 0.354" W (31.50mm x 9.00mm)
Height - Seated (Max)0.748" (19.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing1.083" (27.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC233913684
Related LinksBFC233, BFC233913684 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC233913684 Details Description
Related parts for BFC233913684
CAP ALUM 180UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
IC HOTSWAP CTRLR 1A NEG 8-SOIC datasheet.pdf
ADC 12BIT DUAL 80MSPS 56HVQFN datasheet.pdf
VARISTOR 558V 4.5KA DISC 14MM datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 14PIN SLD CUP datasheet.pdf
RES 24.439K OHM 1/2W 0.01% RAD datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X6MM XCUT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 5POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
IC SDRAM 256M 143MHZ 54TSOP datasheet.pdf
RES SMD 6.8M OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CRYSTAL 19.2000 MHZ 7.0PF SMD datasheet.pdf