Vishay/BCcomponents BFC233915222
BFC233915222 picture photo
Mfg. Part Number
BFC233915222
Brief Description
CAP FILM 2.2NF 10% 310VAC RAD
Datasheet Download
BFC233915222.pdf
Availability of BFC233915222
QUANTITY
BFC233915222 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC233915222
Internal Part NumberEIS-BFC233915222
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package1,250
PackagingBulk
Capacitance2200pF
Tolerance±10%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.492" L x 0.158" W (12.50mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)0.394" (10.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC233915222
Related LinksBFC233, BFC233915222 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC233915222 Details Description
Related parts for BFC233915222
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9, 9 Position Board Edge, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES SMD 1.02K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 13VWM 21.5VC 1.5KE datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 3POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
Connector Receptacle 2 Position 0.049" (1.25mm) Tin Surface Mount datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS PIN datasheet.pdf
IC SRAM 32MBIT 55NS 48TSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf