Vishay/BCcomponents BFC233917682
BFC233917682 picture photo
Mfg. Part Number
BFC233917682
Brief Description
CAP FILM 6.8NF 10% 310VAC RAD
Datasheet Download
BFC233917682.pdf
Availability of BFC233917682
QUANTITY
BFC233917682 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC233917682
Internal Part NumberEIS-BFC233917682
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package950
SeriesMKP339 X2
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance6800pF
Tolerance±10%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.492" L x 0.158" W (12.50mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)0.394" (10.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC233917682
Related LinksBFC233, BFC233917682 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC233917682 Details Description
Related parts for BFC233917682
IC DAC PARA-IN V-OUT 10BIT 24DIP datasheet.pdf
TERM SOLDER TURRET .064".053"L datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 120PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
STRAIN RELIEF FOR FC/LC/SC CONN datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 60KB FLASH 80LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 132W datasheet.pdf
RES 68.1K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.7V 3W DO216AA datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 1.2V SNT-4A datasheet.pdf