Vishay/BCcomponents BFC233918273
BFC233918273 picture photo
Mfg. Part Number
BFC233918273
Brief Description
CAP FILM 27NF 10% 310VAC RAD
Datasheet Download
BFC233918273.pdf
Availability of BFC233918273
QUANTITY
BFC233918273 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC233918273
Internal Part NumberEIS-BFC233918273
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package1,250
SeriesMKP339 X2
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.027µF
Tolerance±10%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.394" L x 0.157" W (10.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)0.354" (9.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC233918273
Related LinksBFC233, BFC233918273 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC233918273 Details Description
Related parts for BFC233918273
IC AMP POST PECL 3.3V/5V 16-MLF datasheet.pdf
SENSOR 1000PSI 7/16-20-2B 4.5V datasheet.pdf
CAP CER 680PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
RES 62.6K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
FIXED IND 3.5NH 450MA 200 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 220PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
TJ SINGLE W SPLICE 20E-185 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 79POS SKT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 32POS PIN datasheet.pdf