Vishay/BCcomponents BFC233923332
BFC233923332 picture photo
Mfg. Part Number
BFC233923332
Brief Description
CAP FILM 3.3NF 20% 310VAC RAD
Datasheet Download
BFC233923332.pdf
Availability of BFC233923332
QUANTITY
BFC233923332 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC233923332
Internal Part NumberEIS-BFC233923332
Voltage Proof Test Appl Note
PCN Design/SpecificationMKT,BFC Series 04/Jun/2014
Standard Package1,000
SeriesMKP339 X2
PackagingBulk
Capacitance3300pF
Tolerance±20%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.492" L x 0.158" W (12.50mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)0.394" (10.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC233923332
Related LinksBFC233, BFC233923332 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC233923332 Details Description
Related parts for BFC233923332
GROMMET 0.312" PVC BLACK datasheet.pdf
IC MIXER 825-915MHZ 20TQFN datasheet.pdf
SOFTWARE HIDMAKER FS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
Connector Receptacle 12 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
TVS DIODE 33VWM 53.3VC 214AB datasheet.pdf
CAP CER 6PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
KK RPC 156 HDR ASSY FRLK 11 CKT datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 120POS .050 datasheet.pdf