Vishay/BCcomponents BFC233924223
BFC233924223 picture photo
Mfg. Part Number
BFC233924223
Brief Description
CAP FILM 22NF 20% 310VAC RAD
Datasheet Download
BFC233924223.pdf
Availability of BFC233924223
QUANTITY
BFC233924223 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC233924223
Internal Part NumberEIS-BFC233924223
Standard Package1,000
SeriesMKP339 X2
PackagingBulk
Capacitance0.022µF
Tolerance±20%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.394" L x 0.157" W (10.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)0.354" (9.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC233924223
Related LinksBFC233, BFC233924223 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC233924223 Details Description
Related parts for BFC233924223
RES SMD 1.87KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 20 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CAP FILM 1500PF 10% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
POT 100K OHM 1/4W CARBON LINEAR datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 12VIN 9VOUT SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 200W datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
KIT MASTER DEV GPS FM SERIES datasheet.pdf
OSC VCTCXO 26.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
N.A. FIXED BLADE WALLPLUG 5V 30W datasheet.pdf