Vishay/BCcomponents BFC233925472
BFC233925472 picture photo
Mfg. Part Number
BFC233925472
Brief Description
CAP FILM 4.7NF 20% 310VAC RAD
Datasheet Download
BFC233925472.pdf
Availability of BFC233925472
QUANTITY
BFC233925472 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC233925472
Internal Part NumberEIS-BFC233925472
Standard Package1,250
SeriesMKP339 X2
PackagingBulk
Capacitance4700pF
Tolerance±20%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.492" L x 0.158" W (12.50mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)0.394" (10.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC233925472
Related LinksBFC233, BFC233925472 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC233925472 Details Description
Related parts for BFC233925472
CONN HEADER 110POS TYPE A VERT datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V Z5U 1206 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 5POS SKT datasheet.pdf
CONN HEADER 24POS R/A .100" TIN datasheet.pdf
CAP CER 470PF 250VAC RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 3.3UF 250V X7T SMD datasheet.pdf
CABLE ASSEM UFL-UFL 500MM 1.13 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100" datasheet.pdf
DSUB 37 P PCB NMB G50 datasheet.pdf
CAP FILM 40UF 5% 500VDC RADIAL datasheet.pdf