Vishay/BCcomponents BFC233928683
BFC233928683 picture photo
Mfg. Part Number
BFC233928683
Brief Description
CAP FILM 68NF 20% 310VAC RAD
Datasheet Download
BFC233928683.pdf
Availability of BFC233928683
QUANTITY
BFC233928683 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC233928683
Internal Part NumberEIS-BFC233928683
Standard Package750
SeriesMKP339 X2
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.068µF
Tolerance±20%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.394" L x 0.236" W (10.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.453" (11.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC233928683
Related LinksBFC233, BFC233928683 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC233928683 Details Description
Related parts for BFC233928683
CONN HEADER 26POS STR NO LATCH datasheet.pdf
THERMOSTAT 90 DEG NC TO-220 datasheet.pdf
RES 4.22K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 6A 120V datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 50POS GOLD datasheet.pdf
Connector Socket 66 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
SWTICH REED MAG SPST 6-15AT datasheet.pdf
350 TB SOCKET WF 45D datasheet.pdf
CAP CER 6.2PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf