Vishay/BCcomponents BFC236625334
BFC236625334 picture photo
Mfg. Part Number
BFC236625334
Brief Description
CAP FILM 330NF 10% 100VDC RAD
Datasheet Download
BFC236625334.pdf
Availability of BFC236625334
QUANTITY
BFC236625334 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC236625334
Internal Part NumberEIS-BFC236625334
SeriesMKT366
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.33µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC63V
Voltage Rating - DC100V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.413" L x 0.236" W (10.50mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.610" (15.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC236625334
Related LinksBFC236, BFC236625334 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC236625334 Details Description
Related parts for BFC236625334
RES 10 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC DDR SDRAM 256MBIT 6NS 60FBGA datasheet.pdf
CARDEDGE 28POS .156 BLACK LO PRO datasheet.pdf
IC BCD RATE MULTIPLIER 16-DIP datasheet.pdf
SNSW 0.1A SLDR NONE datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 2:4 1.5GHZ 20TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
RES 401K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M3 NYLON 17MM datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS DUAL .100 STR datasheet.pdf
Connector Socket 2 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf