Vishay/BCcomponents BFC236712184
BFC236712184 picture photo
Mfg. Part Number
BFC236712184
Brief Description
CAP FILM 180NF 5% 63VDC RAD
Datasheet Download
BFC236712184.pdf
Availability of BFC236712184
QUANTITY
BFC236712184 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC236712184
Internal Part NumberEIS-BFC236712184
PackagingBulk
Capacitance0.18µF
Tolerance±5%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.394" L x 0.157" W (10.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)0.374" (9.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC236712184
Related LinksBFC236, BFC236712184 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC236712184 Details Description
Related parts for BFC236712184
SWITCH DIP FLUSH ACT 4POS 24V datasheet.pdf
IC UART DUAL W/FIFO 48-HVQFN datasheet.pdf
IGBT TRENCH SGL SWITCH 1700V D4 datasheet.pdf
IC SYNTHESIZER LVPECL 32-VFQFPN datasheet.pdf
CA,SM,MTRJ-ST datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
IC MCU RISC 20TSSOP datasheet.pdf
IC FPGA 408 I/O 672FBGA datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 43POS PIN datasheet.pdf
AC/DC POWER SUPPLY 600W ENCLOSED datasheet.pdf