Vishay/BCcomponents BFC237058822
BFC237058822 picture photo
Mfg. Part Number
BFC237058822
Brief Description
CAP FILM 8200PF 10% 400VDC RDL
Datasheet Download
BFC237058822.pdf
Availability of BFC237058822
QUANTITY
BFC237058822 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC237058822
Internal Part NumberEIS-BFC237058822
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package2,000
SeriesMKT370
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8200pF
Tolerance±10%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.283" L x 0.098" W (7.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.256" (6.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.200" (5.08mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC237058822
Related LinksBFC237, BFC237058822 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC237058822 Details Description
Related parts for BFC237058822
TRANS 2NPN 20V 0.5A MINI6 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 17POS STR 5.08MM datasheet.pdf
DIODE ZENER 33V 150MW SSMINI2 datasheet.pdf
CAP CER 3.5PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
RES 91K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 200K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 53.6K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 10 BASE-T datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf