Vishay/BCcomponents BFC237126104
BFC237126104 picture photo
Mfg. Part Number
BFC237126104
Brief Description
CAP FILM 100NF 5% 100VDC RAD
Datasheet Download
BFC237126104.pdf
Availability of BFC237126104
QUANTITY
BFC237126104 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC237126104
Internal Part NumberEIS-BFC237126104
Packaging*
Capacitance0.1µF
Tolerance±5%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC237126104
Related LinksBFC237, BFC237126104 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC237126104 Details Description
Related parts for BFC237126104
Connector Receptacle 30 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 6A 125V datasheet.pdf
SINGLE SIDED CARD GUIDE BLACK datasheet.pdf
IC OPAMP BUFFER 210MHZ 6SON datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
RES 442 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 27.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 140MA 6.6 OHM SMD datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT PIN datasheet.pdf