Vishay/BCcomponents BFC237152223
BFC237152223 picture photo
Mfg. Part Number
BFC237152223
Brief Description
CAP FILM 22NF 5% 400VDC RAD
Datasheet Download
BFC237152223.pdf
Availability of BFC237152223
QUANTITY
BFC237152223 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC237152223
Internal Part NumberEIS-BFC237152223
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package1,000
SeriesMKT371
Packaging*
Capacitance0.022µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC220V
Voltage Rating - DC400V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting Type*
Package / Case*
Size / Dimension*
Height - Seated (Max)*
Termination*
Lead Spacing*
ApplicationsGeneral Purpose
FeaturesLong Life
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC237152223
Related LinksBFC237, BFC237152223 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC237152223 Details Description
Related parts for BFC237152223
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 44MQFP datasheet.pdf
RES 4K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
POWER MOD IGBT PHASE LEG LP8 datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 254 TYPED 33POS datasheet.pdf
RES 84.5K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 237 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
ENVIRONMENTALLY SEALED LIMIT SW datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS 7.62MM BLACK datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf